Prázdny
0,00 €
 
-28 %
Postavy z byzantských dejín

Postavy z byzantských dejín

Popredný francúzsky byzantológ pútavým spôsobom približuje osobnosti ranostredovekých dejín východnej Európy. Udalosti a okolnosti sú snímané mierne pikantným spôsobom, nakoľko v centre autorovho záujmu sú vplyvné byzantské ženy. Diehl čitateľovi predstavuje Byzanciu ako mnohotvárnu, živú, pulzujúcu spoločnosť ...
Bežná cena knihy: 8,27 €
Naša cena knihy: 5,95 €
Ušetríte: 28 %
Zasielame: Skladom
Dodacia doba tovaru je len orientačná z dôvodu možného omeškania pri doručovaní kuriérskou spoločnosťou. Ďakujeme za pochopenie.
Detaily o knihe
Počet strán: 246
Rozmer: 135x205x12 mm
Hmotnosť: 295 g
Jazyk: Slovensky
EAN: 9788080613730
Žáner: Dejiny
Typ: Paperback
Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili aj...
Let It Snow (Film Tie In)
Green John
11,23 €
Farmakoterapie neuropatické bolesti
Černý, Jiří Slíva, Jiří Kozák Rudolf
9,16 €
Náramky priateľstva
autor neuvedený
0,00 €
Sladké vábenie
Lindseyová Johanna
11,90 €
O knihe
Popredný francúzsky byzantológ pútavým spôsobom približuje osobnosti ranostredovekých dejín východnej Európy. Udalosti a okolnosti sú snímané mierne pikantným spôsobom, nakoľko v centre autorovho záujmu sú vplyvné byzantské ženy. Diehl čitateľovi predstavuje Byzanciu ako mnohotvárnu, živú, pulzujúcu spoločnosť, v rámci, ktorej sleduje pohyb protagonistiek medzi jednotlivými spoločenskými vrstvami. Prekonáva tak stereotypný obraz výlučne hierarchizovaného, pravidlami zošnurovaného štátu; ukazuje, že Byzancia bola rozmanitejšia a dnešku bližšia než si väčšina laikov myslí. Osudy viacerých cisárovien nie sú nepodobné životným cestám dnešných celebrít. Diehl sviežim štýlom udržiava záujem čitateľov, pričom sa dokáže vyhnúť splošteniu histórie i bulvárnosti.