Prázdny
0,00 €
 
-28 %
Jazyk a kultúra na Slovensku

Jazyk a kultúra na Slovensku

Dátum vydania: 2013
Poznanie histórie, poznanie svojich koreňov je významným predpokladom budovania úcty a hrdosti k sebe, k svojmu národu, k vlasti i k rodnému kraju. Preto je aj dnes dôležité zaoberať sa touto problematikou, jej skúmaním z rôznych uhlov pohľadu i propagáciou tak v prostredí vedeckej obce ako aj medzi laickou verejnosťou. Hlavne preto ...
Bežná cena knihy: 12,00 €
Naša cena knihy: 8,64 €
Ušetríte: 28 %
Zasielame: Skladom
Dodacia doba tovaru je len orientačná z dôvodu možného omeškania pri doručovaní kuriérskou spoločnosťou. Ďakujeme za pochopenie.
Detaily o knihe
Počet strán: 249
Väzba: Pevná
Rozmer: 170x245 mm
Hmotnosť: 582 g
Jazyk: SK Slovenský Jazyk
EAN: 9788089489114
Rok vydania: 2013
Žáner: Dejiny krajín
Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili aj...
Painting Today
Godfrey
74,73 €
Autoškola 2011
autor neuvedený
0,00 €
Príprava na Testovanie pre 5. ročník ZŠ - matematika
Martina Totkovičová
6,00 €
Miracle Cure
Coben Harlan
7,52 €
Úkolníček A6: Cats
autor neuvedený
0,56 €
Láska sa rodí v tebe
Louise L. Hayová
0,00 €
Prvé slzy
Jacqueline Wilsonová
0,00 €
O knihe
Poznanie histórie, poznanie svojich koreňov je významným predpokladom budovania úcty a hrdosti k sebe, k svojmu národu, k vlasti i k rodnému kraju. Preto je aj dnes dôležité zaoberať sa touto problematikou, jej skúmaním z rôznych uhlov pohľadu i propagáciou tak v prostredí vedeckej obce ako aj medzi laickou verejnosťou. Hlavne preto my, Michalovčania, vítame a podporujeme ľudí i podujatia, ktoré k tomu prispievajú, a hlavne preto sme uvítali a podporili myšlienku nášho vzácneho rodáka prof. PhDr. Petra Žeňucha, DrSc., riaditeľa Slavistického ústavu Jána Stanislava SAV, zorganizovať v michalovskom Zemplínskom múzeu medzinárodnú vedeckú konferenciu Jazyk a kultúra na Slovensku v slovanských a neslovanských súvislostiach. Veľmi nás teší, že tento náš spoločný príspevok k 1150. výročiu príchodu Konštantína a Metoda na naše územie, môžeme aj s odstupom času hodnotiť ako vydarený. Vďaka Slavistickému ústavu Jána Stanislava Slovenskej akadémie vied sa v Michalovciach zišli významné vedecké osobnosti a zazneli ich hodnotné odborné príspevky, ktoré nás všetkých utvrdili v tom, že Slovensko a aj jeho východná časť má bohatú kultúrnu minulosť a že pocit malosti, ktorý sa nás občas zmocňuje, nesúvisí a ani nemôže súvisieť s nedostatkom spomínaných historických kultúrnych hodnôt. Veľmi sme radi, že príspevky, ktoré na tejto konferencii odzneli, sa formou tohto zborníka môžu dostať aj k ďalším záujemcom o poznávanie tejto problematiky a že i vďaka tomu všetkému sa Michalovce opäť pozitívne zviditeľňujú.