Prázdny
0,00 €
 
-28 %
Klub nenapraviteľných optimistov

Klub nenapraviteľných optimistov

Autor:
|
Vydavateľstvo:
Dátum vydania: 2016
Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy, rodiny aj staré ideály. Počúva ...
Bežná cena knihy: 15,95 €
Naša cena knihy: 11,48 €
Ušetríte: 28 %
Zasielame: Skladom
Dodacia doba tovaru je len orientačná z dôvodu možného omeškania pri doručovaní kuriérskou spoločnosťou. Ďakujeme za pochopenie.
Detaily o knihe
Počet strán: 584
Väzba: Pevná S Prebalom
Rozmer: 135x205 mm
Jazyk: SK Slovenský Jazyk
EAN: 9788081593659
Rok vydania: 2016
Žáner: Romány
Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili aj...
Oron válečník a býčí muž
David Smith
0,00 €
Anička a cirkus (audiokniha pro děti)
Ivana Peroutková
7,99 €
A Man of Parts
Lodge David
14,05 €
Květiny 2016 - nástěnný kalendář
autor neuvedený
0,00 €
O knihe
Paríž 1959. V časoch alžírskej vojny a rokenrolu sa dvanásťročný Michel Marini dostáva do sveta dospelých. V bistre Balto ho viac než stolný futbal priťahuje zadná miestnosť, kde sa stretáva tajomný Klub nenapraviteľných optimistov – emigrantov z východnej Európy, ktorí opustili svoje domovy, rodiny aj staré ideály. Počúva rozprávania o ich milostnom živote, manželkách, deťoch, ambíciách a exile za železnou oponou. Ich dramatické príbehy sa v nasledujúcich rokoch prelínajú s podobne dramatickými udalosťami v Michelovej rodine. Lásky a drámy k nemu už neprichádzajú iba zo vzdialeného sveta, ale znenazdajky sa objavujú aj v jeho živote. Výnimočný román sa stretol s nadšeným prijatím nielen vo Francúzsku, kde získal Prix Goncourt des Lycéens, ale aj vo viacerých európskych krajinách. O autorovi: Jean-Michel Guenassia sa narodil v roku 1950 v Alžírsku, ktoré zohráva dôležitú úlohu aj v „románe jeho života“, úspešnom Klube nenapraviteľných optimistov. Opustil kvôli nemu kariéru scenáristu a dramatika a takmer sedem rokov sa venoval iba písaniu tohto románu, za ktorý získal Prix Goncourt des Lycéens a ďalšie významné ceny. Okrem neho napísal ďalšie tri romány, z toho jeden detektívny.