Prázdny
0,00 €
 
-28 %
Dom nad oceánom

Dom nad oceánom

Autor:
|
Vydavateľstvo:
Dátum vydania: 01.12.2006
Grace Alcottová po celý svoj život kráčala chodníkom, ktorý jej vymedzila prísna anglikánska výchova a aristokratický pôvod. Ako elitná členka spoločnosti v Beacon Hille študovala na tých správnych školách, stýkala sa so správnymi ľuďmi a vydala sa za správneho muža. Ako dokonalá manželka muža z prominentnej rodiny ...
Bežná cena knihy: 8,93 €
Naša cena knihy: 6,43 €
Ušetríte: 28 %
Zasielame: Vypredané
Dodacia doba tovaru je len orientačná z dôvodu možného omeškania pri doručovaní kuriérskou spoločnosťou. Ďakujeme za pochopenie.
Detaily o knihe
Počet strán: 238
Rozmer: 135x205x23 mm
Hmotnosť: 305 g
EAN: 9788022013918
Rok vydania: 2006
Žáner: Svetová súčasná
Typ: Knihy viazané
Zákazníci, ktorí si kúpili túto knihu, si kúpili aj...
Kreatívny blok - Šmolkovia
autor neuvedený
3,99 €
Diář 2020 - Vario/denní A5/Art
autor neuvedený
7,10 €
Demian
Hermann Hesse
9,31 €
Pronajmu svět zn. virtuální
Splítková Jita
15,04 €
Sbíráme holubinky
Jiří Baier
18,75 €
Hitler´s Willing Executioners
John Goldhagen Daniel
18,75 €
Šteniatka-kniha so samolepkami
autor neuvedený
2,99 €
O knihe
Grace Alcottová po celý svoj život kráčala chodníkom, ktorý jej vymedzila prísna anglikánska výchova a aristokratický pôvod. Ako elitná členka spoločnosti v Beacon Hille študovala na tých správnych školách, stýkala sa so správnymi ľuďmi a vydala sa za správneho muža. Ako dokonalá manželka muža z prominentnej rodiny a obyvateľka prepychového domu na nádhernom morskom pobreží Cape Codu je prototypom ženskej cnosti v spoločenských kruhoch s modrou krvou, v ktorých sa Alcottovci bez námahy pohybujú. Pod vonkajšou pozlátkou však vrú mnohé krivdy: tragická smrť prvorodeného dieťaťa, citová odcudzenosť dvoch synov, strata vlastnej identity ako dôsledok ústupkov autokratickému manželovi. A napokon prichádza najhorší úder zo všetkých. Až teraz sa ukáže, či má Grace Alcottová dosť vnútornej sily, aby v zmenených podmienkach zrekapitulovala svoj život, udržala rodinu pokope a zároveň si vybojovala vnútornú nezávislosť.